Что делать, когда перестал работать тачпад?

slow
Что делать, когда ноутбук медленно работает?
07.07.2017
plata
Ремонт материнской платы
14.07.2017

Что делать, когда перестал работать тачпад?

touchpad

Сам по собі, тачпад, як пристрій, виходить з ладу рідко. В основному виникають проблеми з його увімкненням, або з програмним забезпеченням, що його обслуговує. Якщо у Вас  перестав працювати тачпад — Вам в першу чергу необхідно виявити, чому це могло трапитися. Часто тачпад перестає працювати після потрапляння рідини на нього. Елементи або шлейф окисляються і тачпад може перестати працювати, або працювати некоректно. Також інколи тачпад може вийти з ладу  після ударів і падінь. В таких випадках спроби адекватного відновлення роботи тачпаду будуть марними. Відновити його роботу, або замінити на новий Ви зможете у  сервісному центрі.

Способи відновити роботу тачпаду самостійно

  1. Необхідно переконатися, що тачпад увімкнений. На деяких ноутбуках є перемикач, задіявши який можна увімкнути або вимкнути тачпад. Інколи кнопка увімкнення знаходиться на сенсорній панелі тачпаду. На багатьох ноутбуках  є комбінація клавіш, які вмикають тачпад, або вимикають його. В залежності від виробника ноутбука — клавіша увімкнення може бути різною, але на ній має бути графічне зображення тачпаду. Його можна увімкнути комбінацією клавіш Fn + F1-F12 (в залежності від моделі):

— Fn+F9 (для ноутбуків  ASUS);

—  Fn+F5 (для ноутбуків  DELL);

—  Fn+F6 (для ноутбуків  LENOVO);

—   Fn+F4 (для ноутбуків  FUJITSU);

  1. Необхідно переконатися, що встановлені драйвери на тачпад. Драйвер — це програма, яка налагоджує роботу пристрою з операційною системою. Можливо, відбувся збій у роботі програмного забезпечення. В такому випадку драйвера потрібно встановити заново.
  2. Бувають випадки, що тачпад перестає реагувати на дотик, коли він брудний. Товстий прошарок бруду або пилу унеможливлює реагування тачпаду на дотик. В такому випадку сенсорну панель тачпаду необхідно протерти сухою серветкою, після чого користуватися виключно сухими і чистими руками.
  3. Також тачпад може бути вимкнений у підсистемі BIOS чи в утиліті, яка його обслуговує. Якщо у користувача є навики роботи в BIOS, тоді в пристроях введення/виведення його можна увімкнути самостійно. Якщо ж такі навики відсутні, то не варто втручатися, аби не нашкодити.

Якщо ж усі вищеописані спроби не допомогли Вам відновити роботу тачпаду, варто звернутися у наш сервісний центр, де ми зможемо виявити і усунути несправність протягом 1 дня.


×
popup question

×

×
popup question

×

×
popup question

×
Top
Подзвонити
Карта