Что делать, когда ноутбук медленно работает?

kuller
Чистка ноутбука
21.03.2017
touchpad
Что делать, когда перестал работать тачпад?
07.07.2017

Что делать, когда ноутбук медленно работает?

slow


Требования современности диктуют свои условия для компьютерной техники. Для нормальной и комфортной работы, которая предусматривает решение несложных задач, и просмотр интернет страниц во всемирной сети, ноутбук должен иметь 2, а желательно — 4 Гб оперативной памяти, двух ядерный процессор. Если мощность ноутбука будет меньше, пользователь может почувствовать дискомфорт. В случае, когда параметры вашей техники соответствуют требованиям современности, а компьютер работает медленно, следует принять ряд мер для выявления и устранения причин медленной работы.

  1. Вирусы, вредоносные программы, расширение браузеров.

При просмотре интернет-страниц с непроверенной репутацией или в результате неосторожного скачивания информации в интернете — легко можно занести набор вирусов и вредоносных программ. Суть работы этих программ заключается в навязывании своего использования или прорекламировать определенный продукт. В данном случае система и весь ресурс ноутбука будет направлен на обслуживание запросов этих несанкционированных программ, в то время как запросы пользователя остаются на втором плане. Это существенно отразится на быстродействии, так как большинство этих программ попадает в меню автозагрузки. В данном случае следует осуществить программную чистку ноутбука, которая подробно описана в разделе —программная чистка ноутбука.

  1. Некорректная версия операционной системы.

Часто на ноутбуках чи ПК може бути встановлена некоректна версія операційної системи. Може не співпадати розрядність, оскільки на ноутбуках з 4 Гб оперативної пам’яті і більше має бути встановлена 64-х розрядна версія операційної системи. Якщо ж оперативної пам’яті 3 Гб чи менше — має бути встановлена 32-х розрядна операційна система.  Невідповідність операційної системи до ресурсів ноутбука може вплинути на коректність її роботи. Варто відзначити, що перед встановленням операційної системи необхідно  дізнатися її мінімальні системні вимоги. Наприклад, нова операційна система Windows 10 не буде коректно працювати на ноутбуках з одноядерним процесором і 1 Гб оперативної пам’яті. Також слід уникати сумнівних збірок операційних систем, оскільки більшість з них змінені і часто працюють некоректно.

  1. Відсутність драйверів.

Система може працювати не коректно, якщо відсутні програми драйвери на певні пристрої. Драйвери — це програми, які налагоджують роботу пристроїв ноутбука з операційною системою. Наприклад, користувачам, які полюбляють грати в ігри, без драйверів на відеоадаптер буде дуже некомфортно або взагалі неможливо нормально грати. Відеоадаптер не зможе працювати на повну потужність без спеціалізованої програми драйвера.

  1. Несправність жорсткого диску.

Через некоректну роботу жорсткого диску швидкість зчитування інформації може значно зменшуватись, що неодмінно позначиться на швидкодії системи. Файли будуть зчитуватися довше, що позначиться на роботі.  Більш детально про несправності та причини виходу з ладу жорстких дисків ви можете дізнатися на сторінці — ремонт та заміна жорстких дисків.

  1. Автоматичні оновлення системи.

Якщо оновлення системи не встановлені або встановлені не усі, а у налаштуваннях системи є параметр автоматичного оновлення, то варто чекати на те, що при під’єднанні до мережі інтернет  система буде скачувати і встановлювати оновлення самостійно. На це може піти значний ресурс системи, тому запити користувача стануть другорядними. Ноутбук буде працювати повільно в той час як будуть встановлюватись автоматичні оновлення. Часто користувачі можуть не знати про це і нарікати, що ноутбук працює повільно. В такому випадку варто вимкнути оновлення і виділити час для їх повного скачування та встановлення. Також в таких випадках варто вимкнути функцію автоматичного оновлення і здійснювати їх самостійно у передбачений Вами для цього час.

  1. Чистка апаратна.

Якщо процесор ноутбука буде перегріватися, то аби не вийти з ладу через перегрів він буде зменшувати на себе навантаження. Це позначиться на роботі системи, оскільки швидкість виконання операцій зменшиться. Чому ноутбук необхідно чистити, і чому це дуже важливо, ви можете проглянути у розділах — апаратна чистка ноутбука  і що робити коли ноутбук вимикається під час роботи.

Виявити причини повільної роботи ноутбука та усунути усі несправності Ви можете у нашому сервісному центрі. Зазвичай такі ремонти тривають протягом 1 дня.


×
popup question

×

×
popup question

×

×
popup question

×
Top
Подзвонити
Карта