Сучасні тачскріни працюють по ємнісному методу зчитування дотику. Скло сенсора пронизано великою кількістю майже непомітних елементів, які з вигляду схожі на полоси чи нитки. При дотику пальця вони змінюють свою ємність, мікроконтроллер зчитує та обробляє цю інформацію . Таким чином визначаються координати і місцеположення дотику.
Причин є багато, але найбільш поширеними причинами є те – що телефони падають і сенсори б’ються. На тачскріні можуть з’явитися полоси, сколи чи “павутина”. Він може працювати і надалі, не працювати частково, або взагалі перестати реагувати на дотик. В такому випадку сенсорне скло доведеться замінити.
Сенсор може виступати як окремою комплектуючою, яку можна замінити окремо, а може складати частину дисплейного модуля. Дисплейний модуль – це окрема запчастина, яка складається з дисплея та сенсора. Тобто, якщо в телефоні є дисплейний модуль, то сенсор окремо замінити не вдасться. Необхідно замінювати дисплейний модуль. Існує відповідне обладнання, яке дозволяє відділити сенсор від дисплея, і тоді вже тачскрін вдасться замінити окремо. Але необхідно розглядати доцільність і рентабельність такої процедури. Також в такому випадку необхідно аби дисплей був неушкоджений.
Процедура по заміні сенсора не виглядає надто важкою, але потребую фахових навиків, умінь та розхідних матеріалів. Перш ніж замінювати побитий сенсор, необхідно протестувати новий. Є певний відсоток браку у таких запчастинах:
Потім сенсор підключається до плати і фіксується в корпус на клей або спеціальний скотч. Слід відзначити, що тачскрін вклеюється в корпус гаджета, а не до його дисплею. Після цього телефон/планшет необхідно зібрати та протестувати.