розєми
Заміна роз’ємів живлення, динаміків, мікрофонів
01.04.2019
продаж
Продаж комплектуючих
02.04.2019

Заміна сенсора

сенсор

Сенсор або тачскрін – це елемент телефону/планшета, який відповідає за дотик. Тобто коли ми торкаємося до екрану і він виконує якісь діє – цю функцію забезпечує тачскрін. Власники телефонів/планшетів інколи путають захисне скло та сенсорне скло. Це дві різні комплектуючі з різними функціями.

26566693

Принцип роботи сенсорного скла

Сучасні тачскріни  працюють  по ємнісному методу зчитування дотику. Скло сенсора пронизано великою кількістю майже  непомітних елементів, які з вигляду схожі на полоси чи нитки. При дотику пальця  вони змінюють свою ємність, мікроконтроллер зчитує та обробляє цю інформацію . Таким чином визначаються координати і місцеположення дотику.

Чому сенсор виходить з ладу

Причин є багато, але найбільш поширеними причинами є те – що телефони падають і сенсори  б’ються. На тачскріні можуть з’явитися полоси, сколи чи “павутина”. Він може працювати і надалі, не працювати частково, або взагалі перестати реагувати на дотик.  В такому випадку сенсорне скло доведеться замінити.

Сенсор Fly IQ239 Era Nano 2 белый260_16w

Коли сенсор можна замінити

Сенсор може виступати як окремою комплектуючою, яку можна замінити окремо, а може складати частину дисплейного модуля. Дисплейний модуль – це окрема запчастина, яка складається з дисплея та сенсора. Тобто, якщо в телефоні є дисплейний модуль, то сенсор окремо замінити не вдасться. Необхідно замінювати дисплейний модуль. Існує відповідне обладнання, яке дозволяє відділити сенсор від дисплея, і тоді вже тачскрін вдасться замінити окремо. Але необхідно розглядати доцільність і рентабельність такої процедури. Також в такому випадку необхідно аби дисплей був неушкоджений.

Як замінити сенсор

Процедура по заміні сенсора не виглядає надто важкою, але потребую фахових навиків, умінь та розхідних матеріалів. Перш ніж замінювати побитий сенсор, необхідно протестувати новий. Є певний відсоток браку у таких запчастинах:

  • коли деякі ділянки не реагують на дотик;
  • коли сенсор потрібно сильно тиснути аби він зреагував;
  • чи коли він починає спрацьовувати в одну точу;
  • коли є тріщини або сколи;

Потім сенсор підключається до плати і фіксується в корпус на клей або спеціальний скотч. Слід відзначити, що тачскрін вклеюється в корпус гаджета, а не до його дисплею. Після цього телефон/планшет необхідно зібрати та протестувати.


×
popup question

×

×
popup question

×

×
popup question

×
Top
Подзвонити
Карта