motherboard
Ремонт материнської плати
07.07.2017
search
Як правильно обрати вживаний ноутбук?
22.02.2019

Як правильно почистити ноутбук від вірусів?

virus

virus

Пропонуємо наступний алгоритм дій по чистці ноутбука на віруси та несанкціоновані (зловмисні) програми. Якщо якийсь із пунктів списку є незрозумілим для Вас, або Ви є надто досвідченим користувачем – Вам варто утриматись від самостійної чистки ноутбука  на віруси. Неправильне або неточне виконання операцій може призвести до збоїв у роботі операційної системи. Матеріал носить оглядовий характер, пам’ятайте, техніка повинна обслуговуватись і ремонтуватись виключно у руках фахівців. Нижче наведена узагальнена схема по чистці операційної системи на віруси, але слід розуміти, що кожна проблема може мати своє власне вирішення.

Якщо віруси чи шкідливі програми блокують, унеможливлюють чи блокують Вашу роботу, можна вищевказані дії виконати у “безпечному режимі”. При завантаженні ОС необхідно нажати клавішу F8  і обрати “безпечний режим”.

1. Чистка меню автозавантаження.

У меню автозапуску зберігається список програм , які завантажуються самостійно, без погодження користувача. Це можуть бути антивіруси, програми драйвера тощо. Більшість шкідливих програм і  вірусів, аби нав’язати свою  роботу прописують свій запуск в автозагрузці. Коли після завантаження системи запускаються різні “незрозумілі” програми, це є ознакою того, що система потребує програмної чистки.

Способи запуску програми для очиски автозагрузки.

– в операційній системі клацаєм комбінацію клавіш Win+R.  Далі у вікні що запустилося пропусуємо назву програми – msconfig. Потім переходимо на закладку “Автозагрузка”, і забираємо прапорці навпроти шкідливих програм (авторства Mail, Yandex, незрозумілих сайтів). Або клацаємо на “Вимкнути все “.

Выполнить

 

Конфигурация системы

– інсталюємо з офіційного сайту утиліту ССleaner, де у Закладці “Сервіс” обираємо пункт “Автозапуск” робимо те саме.

CCleaner

2.Видалення шкідливих програм.

Потім необхідно видалити шкідливі, несанкціоновані програми. Для цього необхідно:

– в панелі управління обираємо програму  “Встановлення та видалення програм”. У списку програм, що відкрився   видаляємо шкідливі програми.

Все элементы панели управленияПрограммы и компоненты

– інсталюємо уітиліту  CCleaner, в розділі “Сервіс”, обираємо “Видалення програм” і працюємо з списком програм.

3.Чистка від залишків шкідливих програм та оновлень.

Для того, щоб коректно почистити залишки від роботи програм та оновлень. необхідно увімкнути видимість прихованих папок та файлів. Для цього в панелі управління обираємо пункт “Параметри папко”, в кінці списку вмикаємо пункт “Відображення прихованих папок”.

Параметры папок

– чистимо папку тимчасових файлів користувача, для цього заходимо C:\users\{імя користувача}\AppData\local\temp – тут видаляємо усе, що не можна – пропускаємо.

–  чистимо залишки від роботи шкідливих програм, в папці C:\users\{імя користувача}\AppData\local –  шукаємо папку з назвою шкідливих програм і видаляємо;

– чистимо залишки тимчасових файлів роботи операційної системи:  C:\windiws\temp – видаляємо вміст папки;

Windows

– чистимо список невстановлених оновлень: C:\Windows\SoftwareDistribution\Download – очищаємо вміст папки;

– очищаємо вміст корзини;

4.Чиста на віруси.

Чистка на віруси можна здійснити з допомогою будь якого антивіруса. Ми радимо встановити для одноразового використання настпуні антивірусні утиліти: Adwcleaner,  Malwarebytes, і здійснити повну перевірку і видалення вірусів. Враховуйте, що даний етап може зайняти тривалий час, в залежності від кількості вірусів.

3

5.Чистка браузерів.

Після вищевказаних дій необхідно провести очистку браузерів, шкідливі програми і віруси неодмінно здійснили свій вплив на них. Необхдіно або перевстановити усі браузери, або відновити їх до стандартних налаштувань. Після цього переглянути в браузерах наявність шкідливих додатків та розширень. Якщо такі є – їх необхідно видалити.

2

Якщо після виконання вищевказаних дій у Вас є підозри на наявність вірусів чи шкідливих програм – ви можете звернутися у наш сервісний центр, де фахівці розглянуть Ваш випадок індивідуально та усунуть несправності протягом 1-го дня.


×
popup question

×

×
popup question

×

×
popup question

×
Top
Подзвонити
Карта