slow
Що робити, коли ноутбук повільно працює?
21.06.2017
virus
Як правильно почистити ноутбук від вірусів?
16.07.2018

Ремонт материнської плати

motherboard

Материнська плата є найбільш важливим і складним в роботі компонентом ноутбука. Вона пов’язує роботу усіх складових. Ремонт материнської плати зазвичай є складним та кропітким і потребує відповідної кваліфікації майстра. Не кожен сервісний центр може надати таку послугу. Кваліфікований майстер на вагу золота, а недосвідченого користувача легко переконати у хибному висновку, що плату простіше замінити на нову. Ремонт материнської плати у більшості випадків є рентабельним. Такий ремонт є набагато дешевшим аніж варіант заміни на нову, який часто пропонують сервісні центри, з недостатньою кваліфікацією.

Компонентний ремонт материнської плати – компетенція професіоналів

Під ремонтом материнської плати ми розуміємо виявлення та заміну компонентів, які вийшли з ладу. Це можуть бути наступні компоненти: резистори, конденсатори, транзистори, семістори, широтно-імпульсні модулятори, лінійні стабілізатори. Також  при ремонті материнської плати часто необхідно виконати заміну мікросхем, таких як BIOS, мікросхеми звуку, локальної мережі, картрідера. Часто при ремонті материнської плати необхідно замінити прошивку мікросхеми BIOS, чи мультиконтроллера, що виконується на спеціальному обладнанні. Інколи аби здійснити ремонт материнської плати необхідно виконати заміну чіпів. Слід відзначити, аби здійснити якісний і правильний ремонт материнської плати необхідно правильно продіагностувати та виявити несправні елементи. Це потребує чимало часу і неабиякого професіоналізму, фахової підготовки, досвіду та відповідного обладнання.

Обладнання, що використовується при ремонті материнської плати

Щоб правильно виявити несправні елементи необхідно мати відповідне обладнання, без якого, будь-які спроби адекватного ремонту будуть марними. Тому перед тим, як віддати свою техніку на ремонт завбачливому користувачу необхідно пересвідчитись, що у майстерні присутній набір усього обладнання для діагностики та ремонту.  Це паяльні станції як звичайні, що обладнані феном і паяльником, так і для заміни чіпів та мікросхем. Звичайний мультиметр присутній у кожному сервісному центрі, що призначений для виміру параметрів елементів,  а ось осцилограф – пристрій для дослідження форми і параметрів сигналу – привілей професіоналів.  Також сервісний центр повинен бути наділений усіма post-картами для тестування материнських плат. Програматори необхідні для прошивання мікросхем BIOS та мультиконтроллерів.  Також сервісні центри, які цінують свою репутацію і здійснюють ремонт якісно,  використовують витратні матеріали лише перевірених  виробників.

Причини ремонту

Причини виходу материнських плат з ладу можуть бути різними і доволі непередбачуваними. Часто трапляється вихід з ладу певних компонентів, які вичерпали свій ресурс. Інколи виникають проблеми з живленням материнської плати через використання універсальних чи несправних блоків живлення. Стандартною поломкою є вихід з ладу прошивки мікросхеми BIOS. Часто необхідно виконувати компонентний ремонт материнської плати, коли на плату потрапила рідина, і з ладу вийшли елементи не поодинці, а цілими вузлами. Інколи вигорають контактні майданчики, які необхідно відновлювати.

Плату ремонтувати – не міняти!

В наш час деякі сервісні центри замість надання якісної послуги по ремонту, пропонують більш прості та менш кваліфіковані рішення. Якщо  компонентний ремонт материнської плати “не по зубам” сервісному центру через відсутність фахівців чи обладнання, то в такому випадку клієнту часто повідомляється, що відремонтувати неможливо, плату необхідно міняти. Такі рішення є необґрунтованими та обійдуться клієнту дорожче у декілька разів. Тож завбачливому клієнту необхідно задуматись, хто і як буде ремонтувати його техніку

Складний ремонт – спеціалізація нашого сервісного центру

В нашому сервісному центрі Ви можете здійснити якісний ремонт материнської плати. Складний ремонт є компетенцією нашого сервісного центру, оскільки часто ми ремонтуємо те, що не можуть відремонтувати інші. Наші спеціалісти розбираються в ремонті ноутбуків на найвищому  рівні. Необхідно обладнання дає змогу робити такі ремонти якісно та надійно, а на усі замінені комплектуючі розповсюджується гарантія. Тож якщо Вам необхідно здійснити складний ремонт не  ходіть по сумнівних майстернях, звертайтеся одразу до нас – ми точно допоможемо!


×
popup question

×

×
popup question

×

×
popup question

×
Top
Подзвонити
Карта