macbook
Ремонт Apple MacBook
23.03.2017
touchpad
Що робити, коли перестав працювати тачпад?
19.06.2017

Що робити, коли ноутбук вимикається під час роботи?

power

power-problem

Під час роботи за ноутбуком поширеним симптомом несправності є самовільне вимкнення ноутбука. Це може бути спричинено рядом поломок, найбільш поширені з яких ми розглянемо у цьому матеріалі.

Ноутбук вимикається від перегріву – значить його необхідно почистити

Основною і найбільш поширеної причиною вимкнення техніки під час роботи є її перегрів. Коли температура компонентів (процесор, відео чіп, північний міст) досягає своїх граничних показників  у системи спрацьовує термозахист. Аби ці компоненти не вийшли з ладу система себе захищає і, відповідно, вимикається. Причиною перегріву цих компонентів у більшості випадків є некоректна робота системи охолодження, коли ноутбук не чистили взагалі, або це було давно. Радіаторна решітка системи охолодження забита прошарком пилу, через це холодне повітря ззовні не може потрапити всередину аби охолодити ці компоненти, а гаряче не може попасти назовні. Термопаста втрачає свої властивості і не відводить тепло від компонентів. Важливість апаратної чистки важко переоцінити. Якщо нехтувати такою профілактикою ноутбука, то можна отримати вихід з ладу процесора, відео-чіпа, північного мосту, вентилятора. А від частого некоректного вимикання  зменшиться термін експлуатації і жорсткого диску. Аби вберегти ноутбуки від дорогих поломок варто здійснювати апаратну чистку ноутбука не рідше одного разу на рік. Ігроманам доведеться чистити ноутбук частіше, адже під час ігор ноутбук використовує усі свої потужності, і від того максимально нагрівається.

Ноутбук вимикається, якщо використовувати його на дивані чи іншій м’якій поверхні

Будова ноутбука включає в себе ряд елементів для його належного охолодження, аби він не перегрівався, працював довго, і не виходив з ладу. На нижній частині корпуса в усіх моделях ноутбука є резинові підставки, які утворюють зазор між нижньої частиною ноутбука і поверхнею, на якій він стоїть. Цей зазор існує для того, аби холодне повітря охолоджувало ноутбук знизу. Також конструкція ноутбука передбачає отвори до радіаторної решітки, кудою, власне, і видувається гаряче повітря з ноутбука на зовні. Якщо ноутбук поставити на диван, ковдру чи іншу м’яку підставку – то зазору між нижньою частиною ноутбука і поверхнею на якій він стоїть не буде, оскільки ноутбук просяде. На м’якій поверхні і отвори біля радіаторної решітки також “втопляться”. Під час роботи ноутбука охолодження буде здійснюватися не належним чином, і ноутбук може вимикатися. Така м’яка поверхня зазвичай є пилезбірником, і ноутбук цього пилу неодмінно затягне всередину, що ускладнить ситуацію з охолодженням. Своїм клієнтам ми рекомендуємо використовувати ноутбуки на твердих та стійких поверхням, аби уникати частих поломок.

Несправність куллера чи системи охолодження

Через несправність елементів системи охолодження ноутбук буде перегріватися і вимикатися. Система охолодження складається з куллера і термовідвідної трубки з радіатором. Куллер дує холодним повітрям на радіатор, той в свою чергу понижує свою температуру і температуру термотрубки, які відводять тепло від компонентів. Вентилятор може вийти з ладу і перестати працювати, тоді його необхідно замінити у спеціалізованому сервісному центрі. Інколи його можна відремонтувати чи змастити. Вийти з ладу він може відпрацювавши свій ресурс. Часто він виходить з ладу, коли довго працює на максимальних обертах. Це відбувається, коли користувачі або багато грають в ігри, або, коли не чистять ноутбуки.  Також може вийти з ладу і термотрубка. Через мікротріщину газ який знаходиться всередині виходить назовні, тоді термотрубка не може рівномірно розподіляти тепло, і відповідно його відводити. Це може статися з плином часу, або через деформацію термовідвідної трубки під час розбирання ноутбука не компетеними особами.  Несправність системи охолодження можуть встановити лише працівники сервісного центру по ремонту комп’ютерної техніки, всі інші висновки по несправності системи охолодження будуть лише припущеннями.

В нашому сервісному центрі фахівці зможуть встановити причини перегріву ноутбука і усунути її якісно, швидко, і надовго.

Несправність пристроїв, які під’єднані до ноутбука

Інколи спостерігається вимикання ноутбука через несправність пристроїв, які до нього під’єднані. Також ноутбук може вимикатися, коли до нього під’єднані несправні пристрої або у  них несправні кабелі.   Користувачу слід бути максимально обережним, оскільки в кращому випадку ноутбук буде просто вимикатися. В гіршому – може вийти з ладу. Тоді ноутбуку потрібно буде здійснити ремонт материнської плати. Також ноутбук може вимикатися або перезавантажуватись якщо у нього вийшов з  ладу wi-fi модуль. Ноутбук буде вимикатися якщо у нього пошкоджені роз’єм USB. В цих та інших випадках  методом виключення власник може діагностувати причину поломки самостійно. Своїм клієнтам ми радимо здійснювати діагностику техніки у нашому сервісному центрі, аби не нашкодити техніці. Тим паче у нас вона є безкоштовною.

Проблеми з прошивкою мікросхеми BIOS

Мікросхема BIOS керується програмою, яка перевіряє готовність усіх компонентів системи до роботи. Ноутбук може вимикатися, не вмикатися взагалі, або давати збої в роботі, якщо програма, що зашита в мікросхему BIOS, працює некоректно. Це може статися внаслідок невдалого або некоректного оновлення програми мікросхеми BIOS. Також це трапляється, коли мікросхема  BIOS  виходить з ладу. В такому випадку необхідно установити коректну версію прошивки мікросхеми BIOS. Це можна зробити з офіційного сайту виробника ноутбука, скачавши відповідний додаток і запустивши його. Якщо ноутбук взагалі не працює, або оновлення прошивки мікросхеми не допомогли, тоді прошивку мікросхеми необхідно здійснити в спеціалізованому сервісному центрі. Вона випаюється з плати, вставляється в спеціальний пристрій – програматор. Вже на програматорі записується нова, коректна для мікросхеми прошивка, яка буде коректно працювати на вашому ноутбуці.

У нашому сервісному центрі такий ремонт триває протягом 1 дня, оскільки ми забезпечені програматорами для усіх типів таких мікросхем.

Проблеми з блоком живлення

Інколи причиною того, що ноутбук вимикається під час роботи –  є несправність блоку живлення. Часто в ноутбуках батареї вичерпують свій ресурс, і працюють виключно на зарядних пристроях. Під навантаженнями ряд елементів у блоках живлення  не витримують і дають збій у роботі, тоді блок живлення починає працювати некоректно. Через те, що батарея ноутбука не може тримати заряд, і блок живлення перестав працювати – ноутбук вимикається. Інколи в блоках живлення відбувається коротке замикання, тоді ноутбук може вимикатися, а то і не вмикатися, коли батарея у справному стані. В даному випадку, сам ноутбук і його зарядний пристрій варто продіагностувати у сервісному центрі. Зазвичай блоки живлення піддаються адекватному і рентабельному ремонту.

У таких випадках своїм клієнтам ми рекомендуємо ремонтувати оригінальні блоки живлення, які йшли в комплекті з ноутбуком при його покупці. Не варто розмінюватись на дешеві китайські, оскільки термін їх експлуатації невеликий, а ремонтопридатність незначна. Інколи вони навіть можуть нанести шкоду ноутбуку. Оригінальні блоки живлення коштують в рази дорожче, і купувати такі слід, коли ремонт старого блоку живлення нерентабельний.

Після падіння

Після падіння ноутбука можуть траплятися несправності  з дисплеєм та жорстким диском. Інколи несправність може носити прихований характер, де поломки “плаваючі”, то робить  – то не робить, або вимикається під час роботи.  Після падіння корпус ноутбука та компоненти всередині можуть піддаватися деформації.  Металеві елементи корпуса після деформації можуть торкатися елементів плати – тоді відбудеться коротке замикання – а ноутбук, в кращому випадку вимкнеться, в гіршому – з нього піде дим, і потрібно буде здійснити ремонт материнської плати. В іншому випадку після падіння може відбутися деформація материнської плати, тоді можуть бути різні випадки. Наприклад може лопнути доріжка яка проводить струм, і це є певний сигнал для якоїсь із мікросхеми. Ноутбук може собі спокійно працювати, а при доторканні – вимикатися. Може працювати лише у певному положенні, тощо. Таких варіацій може бути чимало.  Так само можуть вести себе пошкоджені після падіння елементи на платі – працювати, а згодом ні. Ноутбук при цьому вимикається, або працює не коректно, а власник думає що робити. В таких випадках необхідно довго не думати, а нести ноутбук в сервісний центр, де люди з відповідною кваліфікацією правильно визначать несправність та усунуть її. Але слід враховувати, такі ремонти часто є найвищого рівня складності, тому нести ноутбук треба в сервісні центри з нормальними фахівцями, обладнанням, і репутацією. Велика вірогідність того, що майстерні з сумнівною репутацією можуть нашкодити ноутбук, що потім толку не виведеш, або ж пропонуватимуть не зовсім правильні варіанти по дорого вартісній та нерентабельній заміні системної плати.

Після не компетентної чистки

Температура компонентів на материнській платі може значно зростати після некомпетентної чистки. Після перегріву спрацьовує термозахист і ноутбук вимикається. Типові помилки при чистці ноутбука самотужки, або у не кваліфікованих спеціалістів:

  1. Не до кінця прикручена система охолодження.
  2. Компоненти не змащені термопастою, або термопастою не відповідної якості.
  3. Заміна термопрокладок на термопасту, або змащування термопрокладок термопастою – після чого вони втрачають свої теплопровідні властивості.
  4. Не підключення куллера.
  5. Відсутність ізолюючих наклейок на платі.
  6. Деформація системи охолодження, пошкодження лопастей куллера.

Після невдалих чисток існує велика вірогідність виходу з ладу дорогих компонентів через перегрів, після чого ноутбук потребуватиме серйозного ремонту.  Після неправильного збирання ноутбука може руйнуватися корпус ноутбука – в такому випадку він підлягиме реставрації або заміні, що нестиме додаткові витрати для його власника.

В нашому сервісному центрі апаратна чистка ноутбука триває протягом 1 дня, а головне буде виконана на найвищому рівні якості, з використання якісних витратних матеріалів.  Будуть дотримані умі норми та правила, після чого Ваш ноутбук буде працювати і виглядати як новенький.

Після потрапляння рідини

Потрапляння рідини на ноутбук може дуже негативно вплину на його роботу і призвести до дорогого ремонту. Після потрапляння вологи всередину ноутбука можуть окислитись елементи, шлейфи та інші важливі складові ноутбука. Внаслідок цього вони можуть виходити з ладу одразу, або поступово. Вже пошкоджені елементи можуть під навантаженням  давати збої у роботи. При цьому ноутбук може некоректно працювати, можуть не працювати периферійні пристрої чи, взагалі, ноутбук буде  зависати чи вимикатися.

Слід пам’ятати, що при залитті ноутбука рідиною слід одразу звернутися до сервісного центру де можуть усунути наслідки від прилиття чи відремонтувати техніку яка вже вийшла з ладу. В нашому сервісному центрі ці роботи проводяться на найвищому рівні якості, та є одною з головних компетенцій по ремонту.

Шлейф матриці

В процесі активної експлуатації ноутбука, при відкриванні /закриванні ноутбука з плином часу шлейф, який з’єднує матрицю (дисплей) ноутбука з системною платою може перетиратися. Шлейф складається з великою кількості тонких кабелів. Деякі з них руйнуються, ламаються, перетираються – наслідком чого може статися коротке замикання. При цьому у ноутбука може зникати зображення, можуть бути смуги різних кольорів на екрані, або зображення може виводитись некоректно, ноутбук може вимикатися. Це є досить небезпечним явищем, оскільки при невдалому збігу обставин ноутбук  потребуватиме дорого ремонту материнської плати. Якщо Ви помітили на своєму ноутбуці такі симптоми, Вам варто одразу звернутися у сервісний центр. У даному випадку оперативність може зекономити Вам значні кошти у ремонті даного ноутбука.

Наш сервісний центр володію набором усього обладнання, та головне – компетенції, аби такі ремонти проходили, швидко, якісно та за помірні кошти.

Несправний процесор

Вимикання ноутбука може траплятися у випадках коли процесор вийшов або виходить з ладу.  Даний діагноз можна встановити шляхом його заміни, в спеціалізованому сервісному центрі. Таке трапляється не досить часто, але має місце в  діагностичній карті ноутбука.

У сервісному центрі Portative Service  заміна несправного процесора триває протягом одного дня. В наявності також широкий вибір процесорів, для апгрейду та заміни процесора на більш потужний.


×
popup question

×

×
popup question

×

×
popup question

×
Top
Подзвонити
Карта