чистка пиктограма
Чистка ноутбука
21.03.2017
water
Ремонт від пролиття та падіння
22.03.2017

Заміна чіпів

chip-pikt

Заміна чіпів (відео чіп, південний та північний міст) є складним і доволі делікатним ремонтом ноутбука. Він потребує неабиякого професіоналізму інженера та спеціального обладнання. Важливу роль в цьому процесі відіграє надійність комплектуючих, що прямо залежить від репутації постачальників.

Чому чіпи виходять з ладу?

Причини виходу з ладу чіпів різні, але в більшості випадків залежать від терміну їх експлуатації та виробників. Кожна деталь має свій ресурс використання. Деякі виробники чіпів закладають обмежений термін його експлуатації, що згодом позначиться на вартості ремонту ноутбука. Часто зустрічаємо ноутбуки однієї марки з однаковими параметрами, але з різними виробниками комплектуючих. Їх вартість різна, і це прямо впливає на надійність комплектуючих. Також вихід з ладу чіпів трапляється через перегрів, падіння, та пролиття рідин на ноутбук.

Які симптоми їх виходу з ладу?

Якщо відео чіп, південний чи північний міст вийшов з ладу – симптому будуть наглядними. Ноутбук може взагалі не вмикатися, вмикатися але не давати зображення (при цьому будуть загоратися діоди індикації, та чутно роботу куллера). На екрані ноутбука можуть з’являтися смужки,  чи квадрати різних кольорів (артефакти). Коли виходить з ладу відео-чіп інколи на відео-карту не встановлюються драйвера. Але це симптоми, і вони можуть лише наштовхувати на встановлення точного діагнозу. Аби  знати конкретну та, головне, правильну причину несправності — потрібно звернутися в спеціалізований сервісний центр, де за допомогою спеціального обладнання фахівці, зможуть встановити точну причину виходу ноутбука з ладу та запропонувати шляхи вирішення проблеми.

Остерігайтеся сервісних центрів де “прогрівають” чіпи

Клієнти та спеціалізовані сервісні страждають від неякісного або дешевого ремонту. Клієнти від того, що потрібно платити за неякісний ремонт, а потім за нормальний, а сервісні центри – від того, що потрібно ремонтувати техніку після таких ремонтів. В деяких випадках ремонтувати просто нічого. І це відверто засмучує як одних так і інших. Дешевий, неякісний ремонт по заміні чіпів може обернутися не ремонтопридатністю материнської плати. В сервісних центрах «на базарі» чи «у знайомого» чіпи не міняються, а тимчасово відновлюють роботу шляхом зовнішнього прогрівання. Після цього плата деформується, елементи на ній виходити з ладу, а найголовніше — чіп на такій платі вже можна і не замінити. При нагріванні контактні майданчики під самим чіпом пошкоджуються. Встановлювати чіп немає куди. А відновлювати контактні майданчики в кількості більше ніж декілька штук немає сенсу. Наслідки ремонту у сумнівних сервісних центрах можуть бути летальними для вашої техніки. Тому перед згодою на якийсь ремонт переконайтеся, що у сервісного центру є відповідне обладнання, поцікавтесь надійністю комплектуючих та гарантією на них, подивіться у очі майстру чи менеджеру.

Коли чіп міняти не варто?

При заміні чіпів бувають випадки, коли їх ремонт є нерентабельним. Таке часто трапляється, коли на материнській платі є одразу декілька проблемних комплектуючих. Проблемними можуть бути відео чіп та північний міст разом, чи одразу два мости (північний чи південний), тощо. Сервісні центри, які себе поважають одразу попереджають, що після заміни одного чіпа, може вийти з ладу інший. Заміна декількох чіпів можлива, але зазвичай дорога для клієнта.


×
popup question

×

×
popup question

×

×
popup question

×
Top
Подзвонити
Карта