чистка пиктограма
Апаратна чистка ноутбука. Коли необхідно здійснювати апаратну чистку ноутбука??
03.11.2016
chip-pikt
Заміна чіпів
22.03.2017

Чистка ноутбука

чистка пиктограма

Як проходить апаратна чистка ноутбука

Робота куллера ноутбука з часом призводить до того, що в середину потрапляє пил, частинки бруду та сміття. З часом вони утворюють щільний шар на радіаторній решітці системи охолодження, та на інших комплектуючих. Внаслідок цього блокується потік повітря до основних компонентів ноутбука, які необхідно охолоджувати. Температура процесора та чіпсетів збільшуватися і починає виходити за рамки граничних показників. Внаслідок цього, в кращому випадку, може спрацювати термозахист — це коли ноутбук просто вимикається. Здається, нічого страшного в цьому немає, але в залежності від виробника комплектуючих, кількість термоударів, які вони можуть пережити обмежена. В гіршому випадку компоненти материнської плати (процесор, відео чіп, південний та північні мости) можуть просто вийти з ладу. Такий ремонт обернеться для користувача не дешевим.
Коли температура вищезгаданих компонентів материнської плати збільшується, термопровідна паста втрачає свої властивості (висихає). Термопровідна паста відводить тепло від компонентів материнської плати до системи охолодження. Її поганий, неналежний стан, або відсутність може обернутися для користувача дорогим ремонтом.

Система охолодження у «нечищеному» ноутбуці забита щільним прошарком пилу, температура компонентів материнської плати зростає, термопаста висихає, а куллер все дужче набирає обертів, аби «врятувати» ситуацію. Ми ж то розуміємо, що даремно, оскільки доступ до холодного повітря заблоковано. Але куллер набирає обертів, при цьому працює гучно, а інколи навіть «реве» чи «тарахкає» , що створює неабиякий дискомфорт. З часом у куллера вийде з ладу підшипник, і «тарахкати» він вже точно не перестане. Почнуть тріскати лопасті куллера, і якщо на це все діло не звертати уваги, то лопасті порозлітаються у різні боки. Функцію охолодження куллер втратить назавжди. Послуга заміни куллера, оберенеться ремонтом середньої вартості.

Коли проводити профілактичну чистку ноутбука

Єдиної думки з приводу періодичності у здійсненні профілактичної чистки ноутбука немає. Ми дійшли висновку, що частота з якою ми рекомендуємо дану послугу залежить від наступних факторів:

– умови експлуатації (де використовується техніка: в офісі, в гуртожитку, в автомобілі, в цеху, чи складі);
– інтенсивність використання ноутбука (щодня зранку до ночі, чи декілька годин на тиждень);
– хто є користувачем (мала дитина, яка за ним їсть, дивиться мультики; чи студент, який використовує техніку і на парах, коли конспектує, і в гуртожитку по ночах навантажує ноутбук іграми; чи менеджер який експлуатує ноутбук по 8 годин на день);
– виробник та комплектація ноутбука (різні марки ноутбуків і їх комплектації мають відповідні репутації ,характеристики та рекомендації по експлуатації);
– рівень акуратності та бережливого ставлення;

Варто відзначити: якщо з’являється надмірний шум у роботі куллера, корпус ноутбука надмірно гарячий, не надходить повітря з системи охолодження, чи ноутбук просто вимикається при навантаженнях — вам варто звернутися у сервісний центр для апаратної чистки ноутбука.

Тестування ноутбука після чистки

Після чистки ноутбук обов’язково повинен пройти тестування під максимальними навантаженнями. Це робиться для того, аби зафіксувати максимальні показники температур процесора та чіпсетів. Якщо температурні показники в нормі — ноутбук можна сміливо використовувати надалі. Якщо ні — необхідне додаткове втручання для зниження температур.

Чому чистити ноутбук необхідно в спеціалізованому сервісному центрі

Ноутбук пристрій портативний, компактний. Його внутрішня архітектура складна. Аби просто розібрати ноутбук, не кажучи вже про його чистку — необхідно мати певні знання, спеціалізоване обладнання, та відповідний розхідний матеріал. Розбирати ноутбук небезпечно, з ряду причин це може призвести до виходу його з ладу. Також варто відзначити, що послуга по чистці ноутбука дешева, а ефект помітний. Така профілактика зекономить значні кошти. Не варто довіряти чистку ноутбука знайомому, студенту чи сервісному центрі на базарі. Ремонт після таких чисток влетить «у копійочку».

Чистка ноутбука в Portative Service м.Хмельницький

Даний матеріал створений працівниками нашого сервісного центру на основі багаторічного досвіду. Скориставшись послугою по чистці ноутбука ви можете бути впевнені, що чистка пройде згідно з інформації у вищевикладеному матеріалі. У нас є все для ідеальної чистки: сучасне обладнання, якісні витратні матеріали закордонних виробників (термопровідна паста, термопрокладки різних характеристик, матеріали для додаткового охолодження, матеріали для змащування куллера), досвідчені та кваліфіковані працівники. Ви можете бути певні, ми усунемо увесь бруд та пил з ноутбука. Його внутрішній та зовнішній стан буде ідеальним. Ноутбук після чистки проходить спеціальні тестування, і якщо його температурні показники нас влаштовують — лише тоді ми видаємо його клієнту.


×
popup question

×

×
popup question

×

×
popup question

×
Top
Подзвонити
Карта